تور گرجستان

در حاشیه اروپا، جمهوری شوروی سابق، گرجستان کشوری پوشیده در رمز و راز است. به لحاظ موقعیتی گرجستان هم در اروپا و هم در آسیا واقع است و کشوری است در قفقاز که بین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرف ... بیشتر بدانید
همیشه از تخفیف های ما مطلع باشید.

در خبرنامه آی‌آرتریپ عضو شوید و مهمان پیشنهادهای ویژه و تخفیف های لحظه آخری باشید.

در حاشیه اروپا، جمهوری شوروی سابق، گرجستان کشوری پوشیده در رمز و راز است. به لحاظ موقعیتی گرجستان هم در اروپا و هم در آسیا واقع است و کشوری است در قفقاز که بین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته است و از لحاظ مناظر طبیعی بسیار دیدنی و جذاب است.

مردم گرجستان به دنبال عضویت در اتحادیه اروپا می باشند که اگر این اتفاق بیافتد، بی شک گرجستان به یکی از جذابترین مناطق گردشگری در اروپا تبدیل خواهد شد.

در ادامه به معرفی برخی مناطق زیبا و دیدنی گرجستان می پردازیم

تفلیس: یک دیگ مذاب

تفلیس: یک دیگ مذاب

شهر تفلیس پایتخت جمهوری گرجستان است و زمانی که در بالای ارتفاعات بایستید و به شهر بنگرید، شما می توانید مناظر خیره کننده شهر را ببینید. تفلیس یک محیط طبیعی با تعداد زیادی مناظر بکر، صخره های بلند اطراف رودخانه Mtkvari ، سنگهای سختی که تمام شرق را در بر گرفته است و رشته کوه هایی که این شهر را تحت احاطه خود قرار داده اند، طبیعتی منحصر به فرد ساخته است. تفلیس اولین شهری است که در قرن چهارم توسط باستان شناسان به روی نقشه نمایش داده شده است. این شهر بخاطر چشمه آبگرم گوگردی آن تفلیس که در زبان گرجی به معنای گرم است نامگذاری شده است.

اوشگولی: مرتفع ترین روستا در اروپا

اوشگولی: مرتفع ترین روستا در اروپا

این منطقه یکی از مرتفع ترین مناطق مسکونی در اروپا است که 2200 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. اوشگولی معروف به مرتفع ترین نقطه ی گرجستان است که به عنوان برج های دفاعی در قرون وسطی استفاده می شده، منطقه اوشگولی از مناطق زیبا و پرجاذبه برای گردشگران و از مناطق تاریخی گرجستان می باشد.

شهرهای سنگی رازآلود

شهرهای سنگی رازآلود

در اروپا، گرجستان دارای رازآلود ترین شهر های سنگی است. که آنها می توانند یک دلیل قانع کننده و کافی برای بازدید و سفر به این کشور باشند. قدیمی ترین شهر سنگی در گرجستان، اوپلیستیخه است که قدمت و اهمیت این شهر در نوشته های مربو به قرون وسطی در گرجستان ذکر شده است.

سوپرا: جشن سنتی گرجستان

سوپرا: جشن سنتی گرجستان

یکی از بهترین راه ها برای شناخت بیشتر هر کشوری، غذاهای آنها است. در واقع اگر شما تا به الان سوپرا را تجربه نکرده اید و یا تا به حال به گرجستان نرفته اید باید بدانید که نان پنیر محلی به نام خاچاپوری که معروف ترین غذای محلی است. این غذا از آرد، تخم مرغ، پنیر وروغن تهیه می شود. در سطح شهر تقریبا همه اغذیه فروشی ها و رستوران ها خاچاپوری را عرضه می کنند. غذاهای لذیذ و خوشمزه دیگری نیز مخصوص این ناحیه است که با برخی از شراب های گرجستان می توانید بهترین لذت را ببرید.

روستاهای کوهستانی

روستاهای کوهستانی

مناطق دوردست خوسورتی و توشتی در کوه های قفقاز و خانه های روستایی قرون وسطایی که هنوز سنت های بت پرستی باستانی خود را حفظ کرده، می تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد. خوسورتی ناحیه ای کوهستانی است که آب پخشان اصلی قفقاز آن را به دو قسمت تقسیم می کند، خوسورتی پیریکتی به مرکزیت شاتیلی در دامنه های شمالی و خوسورتی پیراکتی به مرکزیت باری سلخو در دامنه های جنوبی که توسط جاده ای به شاهراه نظامی گرجستان در روستای ژینو الی می پیوندد. اما روستای توشتی پز از برج های قدیمی، کلیساها و مناظر کوهستانی دیدنی و جذاب با گل های وحشی و درختانی با برگ های تقریبا طلایی است.

واقعی‌ترین موزه در اروپا

واقعی‌ترین موزه در اروپا

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی قدیمی جو، بازدید از خانه ژورف استالین که الان تبدیل به موزه ژوزف استالین شده است، می تواند دیدنی باشد. شاید شما هم استالین را به عنوان یک دیکتاتور و مسئول مرگ میلیون ها نفر بدانید اما بازدید از خانه او در انسان این حس را به وجود می آورد که پسری از چنین خانواده و محله ای چگونه می تواند به چنین درجه و مقامی برسد. در کنار خانه پدری استالین ساختمانی قدیمی متعلق به دوره زمامداری استالین وجود دارد که امروزه موزه استالین نام گرفته است. در این کاخ قدیمی و سنگی همه زندگی استالین شامل عکس ها، دست نوشته ها، هدایا و وسایل شخصی قرار دارد با یک دور در این موزه می شود سیر زندگی این مرد آهنین را از کف فقر به سقف قدرت از نزدیک مشاهده کرد.

کلیساهای زیبا و باستانی

کلیساهای زیبا و باستانی

زمانی که دین مسیحیت در گرجستان به تصویب رسید، این کشور پر از کلیساهای دیدنی و جذاب شد. کلیسای جامع کوتائیسی یا کلیسای جامع متسختا از جمله کلیساهای باستانی و دیدنی در گرجستان است.

برنامه‌ریزی سفر به گرجستان

چه بپوشیم؟

بسته به اینکه شما در چه موقعی از سال از گرجستان بازدید میکنید معمولا تی شرت و شلوارک در طول سفر همراه خود داشته باشید.  در اواخر پاییز و زمستان کت و ژاکت نیز همرا خود داشته باشید اما ممکن است هیچوقت به آنها نیازی پیدا نکنید.

رفت و آمد

گرفتن تاکسی در خیابان های تفلیس بسیار ساده است چرا که به تعداد زیادی تاکسی وجود دارد. اغلب راننده ها انگلیسی نمی دانند پس بهتر است شما کارت هتل و یک نقشه همراه خود داشته باشید. متری یکی از راحت ترین، سریعترین و قابل اعتماد ترین وسیله ها برای رفت و آمد است هرچند استفاده از تاکسی ممکن است آسان تر باشد ولی هزینه تاکسی نسبت به مترو بیشتر است. و البته هنوز دسترسی به برخی مناطق از طریق مترو امکان پذیر نیست.

بهتر است بدانید

  • زبان : گرجی
  • واحد پول : لاری
  • منطقه زمانی : (UTC+4
  • کد تلفن : +995
  • بهترین زمان سفر : همه ی فصول