تور کوالالامپور، پنانگ

مالزی با ترکیبی از مذاهب و ملیت های گوناگون، مردم راحت، خونگرم و صمیمی مقصدی جذاب برای گردشگری به وجود آورده است. با وجود فرهنگ های مختلف نظیر مالایی، هندی، چینی وغیره، سالیانه جشنواره های هزار رنگ ... بیشتر بدانید
همیشه از تخفیف های ما مطلع باشید.

در خبرنامه آی‌آرتریپ عضو شوید و مهمان پیشنهادهای ویژه و تخفیف های لحظه آخری باشید.

مالزی با ترکیبی از مذاهب و ملیت های گوناگون، مردم راحت، خونگرم و صمیمی مقصدی جذاب برای گردشگری به وجود آورده است. با وجود فرهنگ های مختلف نظیر مالایی، هندی، چینی وغیره، سالیانه جشنواره های هزار رنگ و متفاوتی در این کشور برگزار می شوند. کوالالامپور پایتخت مالزی و شهر زیبای پنانگ با لقب "مروارید شرق" از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در مالزی هستند و کنار هم سفر کاملی را رقم می زنند. 

پارک KLCC در کوالالامپور

پارک KLCC در کوالالامپور

17 جریب سبزه زار باشکوه در پایین برج پترونیاس محل مناسبی برای استراحت بعد از یک روز گشت و گذار می‌باشد. از سمفونی آب‌های دو فواره‌ی دریاچه نیز نباید غافل شد.

بالیک پولا در پنانگ

بالیک پولا در پنانگ

منطقه بالیک پولا که در لغت به معنی سمت دیگر جزیره است در سمت غربی جزیره واقع است. قسمت دست نخورده ای از جزیره است که حتی یک هتل هم ندارد، مناسب سلیقه عاشقان طبیعت که میخواهند مالزی و آسیای حقیقی را کشف کنند!

پارک پرندگان کوالالامپور

پارک پرندگان کوالالامپور

3000 پرنده در این پارک زندگی می‌کنند، که در دو منطقه به آن‌ها اجازه‌ی رفت و آمد داده می‌شود. بازدیدکنندگان این پارک می‌توانند یک تجربه منحصر به فرد از بازدید 200 نوع پرنده‌ی گوناگون کسب کنند.

سواحل پنانگ

سواحل پنانگ

البته به زلالی آبش معروف نیست اما همچنان جاهایی برای گشت و گذار در ساحل دارد. به ساحل میامی بی و باتوفرینگی سر بزنید.

غارهای باتوو در کوالالامپور

غارهای باتوو در کوالالامپور

میمون‌های خنده رو در 272 قدمی را تصور کنید که شما را به ورودی سه غار هدایت می‌کنند. این غارها شامل معابدی با سقف‌های 300 فوتی و آرامگاه‌های مقدس هندوها می ‌باشند.

خانه های بندرگاه در پنانگ

خانه های بندرگاه در پنانگ

این مکان اولین جاییست که چینی ها در پنانگ لنگر گرفتند. خانه های سنتی که روی آب ساخته شده و تا امروز در آنجا وجود دارد. دیدن این خانه های قدیمی توصیه میشود.

برج های پترونیاس در کوالالامپور

برج های پترونیاس در کوالالامپور

این دو برج های دوقلوی 1483 فوتی، یادبود سمبولیک شهر هستند. پل هوایی دوطبقه که طبقه‌ی 41ام و 42ام برج‌ها را به هم متصل می‌کند، در558 فوتی زمین قرار دارند.

جنگل های پنانگ

جنگل های پنانگ

پنانگ چیزهای زیادی برای عرضه به شما دارد پس تا وقتی آنجا هستید بهتر است به جنگل بروید. دوربین خود را همراه داشته باشید تا تصاویر مارها و میمون ها را شکار کنید. از زمان خود در این جنگل لذت ببرید چون میتوانید برای سه ساعت در کوچکترین پارک ملی دنیا قدم بزنید.

باکیت بینتانگ در کوالالامپور

باکیت بینتانگ در کوالالامپور

ناحیه‌ی مرکزی که به خیابان (پیاده رو) بینتانگ نیز معروف است، در هر ساعت از شبانه روز بسیار شلوغ است و چه مردم محلی و چه مسافران، در پی خرید، غذاخوردن و تفریح در این مکان می‌باشند.

هنر خیابانی در جرج تاون پنانگ

هنر خیابانی در جرج تاون پنانگ

اگر از آن دسته افرادی هستید که میخواهید در تصویر باشید این شانس را دارید! بعضی از نقاشی های دیواری بسیار تاثیرگذار و جاندار دیده میشوند و رنگها و مواد به خوبی در تصویر نشسته اند. میتوانید روی یک دوچرخه یا تاب بنشینید درنقاشی فوق العاده ای که پشت سر شماست!

برنامه‌ریزی سفر به مالزی

کجا اقامت کنیم

هزینه اتاق در مالزی از 30 تا 55 رینگیت شروع میشود در شهرهای بزرگ ممکن است قیمت ها کمی بالاتر رود، قیمت اتاق های یک نفره شخصی در حدود 75 رینگیت و دو نفره حدود 100 رینگیت برای هر شب محاسبه میشود و اتاق های هتل نیز از 80 رینگیت شروع میشود.

چی بخوریم؟

یک غذای خیابانی در حدود کمتر از 4 رینگیت شروع خواهد شد و گرانترین آنها در حدود 11 رینگیت خواهد بود. البته در رستوران غذا بین 7 تا 11 رینگیت محاسبه میشود و غذاهای غربی کمی گرانتر خواهد بود.

رفت و آمد

هزینه هر ساعت استفاده از اتوبوس در مالزی در حدود 5 تا 11 رینگیت خواهد بود، تاکسی مسلماً گرانتر خواهد بود و اگر شما نتوانید چهار همسفر پیدا کنید مجبورید تاکسی در بست بگیرید و کرایه  چهار نفر را بپردازید. در کوالالامپور کرایه ها از 3 رینگیت برای 6 مایل اولیه مسیر شورع میشود به همین دلیل اکثر تاکسی ها تاکسی متر خود را خاموش می‌کنند به همین دلیل بهتر است قبل از سوار شدن در مورد کرایه راهتان با راننده به توافق برسید.

فعالیت ها

اغلب جاذبه ها در مالزی ارزان هستند. اگر پیاده گردش کنید بین 35 تا 75 رینگیت در روز برای شما هزینه دارد، هزینه غواصی برای دو روز بین 245 تا 300 رینگیت خواهد بود و یک دوره غواصی کامل بین 830 تا 1300 رینگیت برای شما هزینه در بر خواهد داشت.


بهتر است بدانید

  • زبان : انگلیسی، کانتونی و ماندارین
  • واحد پول : رینگیت
  • منطقه زمانی : +08:00
  • کد تلفن : +60