تور کوالالامپور

کوالالامپور که بین مردم محلی خود به KL معروف است، پایتخت پر زرق و برق مالزی، تلفیقی ست از فرهنگ و سنت قدیمی و بافت مدرن شهری. این شهر گرمسیری با باران های سنگین، نمونه ی شهری کاملی از یک منطقه ی اس ... بیشتر بدانید
همیشه از تخفیف های ما مطلع باشید.

در خبرنامه آی‌آرتریپ عضو شوید و مهمان پیشنهادهای ویژه و تخفیف های لحظه آخری باشید.

کوالالامپور که بین مردم محلی خود به KL معروف است، پایتخت پر زرق و برق مالزی، تلفیقی ست از فرهنگ و سنت قدیمی و بافت مدرن شهری. این شهر گرمسیری با باران های سنگین، نمونه ی شهری کاملی از یک منطقه ی استوایی ست. در پایتخت مالزی، در هر ساعت از شبانه روز، کاری برای انجام دادن پیدا می‌ شود. از بازدید "باکیت بینتانگ" گرفته تا دیدن چشم انداز شهر از بالای برج "پترونیاس" و یا پیدا کردن آرامش در پارک های شهر.

میدان مردکا

میدان مردکا

ساختمان سلطان عبدالصمد که در این میدان قرار دارد، بازتابی از تلفیق معماری مغول‌ها، هندی‌ها، ایرانی‌ها و طراحی اسلامی می‌ باشد.

پارک KLCC

پارک KLCC

سبزه زار وسیع و باشکوه در پایین برج پترونیاس محل مناسبی برای استراحت بعد از یک روز گشت و گذار می‌ باشد. از سمفونی زیبای آب‌های دو فواره‌ی دریاچه نیز نباید غافل شد.

برج های پترونیاس

برج های پترونیاس

این دو برج های دوقلوی 1483 فوتی، یادبود سمبولیک شهر هستند. پل هوایی زیبایی که طبقه‌ 41 ام و 42 ام برج‌ها را به هم متصل می‌ کند، در558 فوتی زمین قرار دارد.

آکواریوم KLCC

آکواریوم KLCC

راه رفتن بین موجودات دریایی در یک تونل شیشه ای با طول 295 فوت بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد. مخزن پیرانا و کشتی شکسته از دیگر دیدنی‌های این آکواریوم هستند. همچنین غذا دادن به کوسه‌ها در ساعت 3 بعدازظهر را نیز نباید از دست داد.

برج کوالالامپور

برج کوالالامپور

درحالی که از شام خوردن در رستوران گردان در 900 فوت بالاتر از شلوغی شهر پایتخت لذت می‌ برید، این برج منظره ای از چراغ‌ های چشمک زن شهر را به نمایش می‌ گذارد.

باکیت بینتانگ

باکیت بینتانگ

ناحیه‌ی مرکزی که به خیابان (پیاده رو) بینتانگ نیز معروف است، در هر ساعت از شبانه روز بسیار شلوغ می باشد و چه مردم محلی و چه مسافران، در پی خرید، غذاخوردن و تفریح در این مکان هستند.

غارهای باتوو

غارهای باتوو

میمون‌ های خنده رو را در 272 قدمی خود تصور کنید که شما را به ورودی سه غار هدایت می‌ کنند. این غارها شامل معابدی با سقف‌های 300 فوتی و آرامگاه‌های مقدس هندوها می ‌باشند.

مسجد ملی

مسجد ملی

18 نقطه‌ ی اصلی روی گنبد ستاره‌ای شکل، نمایانگر 13 استان مالزی و پنج رکن اصلی اسلام هستند. زمین‌ های آنجا نیز شامل باغ‌های زیبا و استخرهای مرمرین می‌ باشند.

پارک پرندگان کوالالامپور

پارک پرندگان کوالالامپور

3000 پرنده در این پارک زندگی می‌ کنند که در دو منطقه به شما اجازه‌ ی رفت و آمد داده می‌ شود. بازدید کنندگان این پارک می‌ توانند یک تجربه منحصر به فرد از بازدید 200 نوع پرنده‌ ی گوناگون کسب کنند.

گنتینگ هایلند

گنتینگ هایلند

با بازدید از گنتینگ هایلند یک لاس وگاس آسیایی با هتل‌ ها، کازینو ها، پارک‌ های موضوعی در بالای قله‌ های جنگل‌های بارانی را تجربه می‌ کنید.

برنامه ریزی سفر به کوالالامپور

ساعات بازدید برج‌های پترونیاس و تهیه‌ بلیط

بازدید برج و پل هوایی، روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 9 صبح الی 9 شب، جمعه ها ساعت 1 تا 2:30 بعد از ظهر و دوشنبه ها تعطیل می باشد. قیمت بلیط RM84.80 و به تعداد محدود است، به همین دلیل پیشنهاد می‌ شود بلیط را از قبل به صورت آنلاین تهیه کنید.

ساعات بازدید و تهیه‌ بلیط آکواریوم و پارک پرندگان

اکواریوم هر روزه ساعت 10:30 صبح تا 8 شب باز می باشد و قیمت بلیط آن RM 53 است. پارک پرنگان هر روزه ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر باز می‌ باشد و قیمت بلیط آن RM 50 است.

چگونه به غارهای باتوو برویم؟

خدمات قطار KTM Komuter، یک قطار مستقیم در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده که هر روزه از ساعت 6 تا 9 شب، هر 30 دقیقه یکبار از ایستگاه مرکزی کوالالامپور به طرف ایستگاه غارهای باتووی komuter حرکت می‌ کند. قیمت بلیط یکطرفه RM 2 است و ورودی غارها مجانی می‌ باشد.

چگونه به گنتینگ هایلند برویم؟

اتوبوس‌ ها از کوالالامپور به سمت گنتینگ هایلند هر روز حرکت دارند و تقریبا یک ساعت تا مقصد در حرکت هستند. برخی اتوبوس‌ ها مستقیم به محل مورد نظر رفته و برخی دیگر در راه هوایی گنتینگ ایستگاه دارند؛ بازدیدکنندگان می‌ توانند از آنجا به وسیله‌ ی تله کابین بقیه مسیر را طی کنند. پارک موضوعی از 8 صبح تا 10 شب باز می‌ باشد و هزینه‌ ی بلیط آن RM 38 برای یک روز می‌ باشد. بازدیدکنندگان همچنین می‌ توانند بلیط‌ های دوروزه  تهیه کنند.

بهتر است بدانید

  • زبان : انگلیسی، کانتونی و ماندارین
  • واحد پول : رینگیت
  • منطقه زمانی : +08:00
  • کد تلفن : +60
  • بهترین زمان سفر : ماه آوریل تا ماه اکتبر